gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Drewniane elementy wystroju wnętrz czy dekoracji zewnętrznej zyskują coraz większe grono zwolenników. Przez wiele lat tego typu aranżacje były raczej rzadko spotkane, ponieważ na jakiś czas drewno poszło praktycznie całkowicie w odstawkę. Jednak dzisiaj znowu wraca na salony i bardzo często w miejsce popularnych dotychczas paneli z materiałów sztucznych, pojawiają się drewniane podłogi i parkiety. Dodatkowo dzisiaj powszechnie już dostępne jest drewno egzotyczne, które nie tylko nadaje wnętrzom niesamowitego charakteru, ale często jest też niezwykle wytrzymałe i długotrwałe. Co jednak trzeba wiedzieć o egzotycznym drewnie zanim jeszcze przystąpimy do jego zakupu? Przede wszystkim koniecznie trzeba zdać sobie sprawę z tego, że drewno egzotyczne jest gatunkiem drzewa, które nie występuje naturalnie na terenie naszej strefy klimatycznej. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie jest to niezwykle ważne pod względem odpowiedniego dobrania konkretnego gatunku drewna do jego zastosowania. Jak to wygląda w praktyce?

Parametry drewna

W zależności od konkretnych parametrów drewna, jakimi charakteryzuje się każdy gatunek, musimy odpowiednio dobrać dany jego rodzaj do pomieszczenia, w którym będzie używane.

Pod wieloma względami drewno egzotyczne www.thermo-drewno.pl/thermodrewno doskonale sprawdzi się w poszczególnych wnętrzach, jednak źle dobrane, może w efekcie okazać się całkowicie nie trafioną inwestycja. Idąc tym tropem, doskonale do wnętrz narażonych na dużą wilgotność, nadaje się na przykład drewno tekowe, iroko czy merbau. Natomiast tam, gdzie występuje intensywne użytkowanie podłoża, doskonale na podłogach sprawdzi się niezwykle twarde i odporne na uszkodzenia drewno jatoba lub doussie. Wybierając konkretny gatunek drewna, musimy znać jego twardość, odporność na absorpcję wilgoci, a także na różnego rodzaju grzyby i szkodniki. Oczywiście pokrywanie drewna różnego rodzaju impregnatami w dużym stopniu je zabezpiecza, ale im lepsze drewno, tym dłużej będzie w doskonałym i zdrowym stanie.