gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Czego unikać w składzie szamponu?

Dobre naturalne szampony do włosów nie powinny posiadać detergentów w swoim składzie. Niedość, że nie służą one naszym włosom to jeszcze im szkodzą. Czego unikać w składzie szamponu?

Przede wszystkim SLS – Sodium Lauryl Sulfate, detergenta który jest dodawany do praktycznie wszystkiego. Ma silne działanie czyszczące i wykorzystuje się go do płynów do mycia naczyń, szamponów, żeli pod prysznic, mydeł, a także do wielu środków czyszczących. Dla skóry głowy SLS jest bardzo szkodliwe. Może powodować przesuszenie skóry, która w następstwie zacznie się przetłuszczać. To może prowadzić także do powstania łupieżu. SLS są bardzo szkodliwe dla skóry i mogą powodować także świąd, rumień i charakterystyczne plamy. Twierdzi się także, ze SLS jest rakotwórczy. Pewne jest natomiast jego doprowadzanie do swędzenia skóry głowy, wypadania włosów, a także uzależnienia od innych kosmetyków mających go w składzie.

Nalezy także unikać SLES, czyli Sodium Laureth Sulfate, który ma podobne zastosowanie i działanie co SLS. To także syntetyczny detergent, którego nie powinny zawierać naturalne szampony do włosów. SLES jest silnym alergenem, wzmacnia łamliwość włosów, zaburza wydzielanie łoju i potu, powoduje podrażnienie oczu. Udowodnione naukowo jest także jego działanie rakotwórcze i mutogenne. Nie należy stosować szamponów z tymi składnikami w czasie ciąży, wystrzegać powinno się także używania ich przez dzieci.

Czego unikać w składzie szamponu? Propylene Grycol, który jest pochodną ropy naftowej, a w kosmetykach stosowany jest jako rozpuszczalnik. Uszkadza strukturę proteinowo-lipidową, silnie podrażnia oczy wywołując stany zapalne.

Poza tym unikać także powinno się składników pianotwórczych takich jak MEA, TEA i DEA. To, że skóra pieni się mniej nie oznacza wcale, że w ten sposób kosmetyk traci na swoim działaniu oczyszczającym.

Powyższe składniki to główne przykłady tego, czego unikać w składzie szamponu. naturalne szampony do włosów nie powinny jednak zawierać żadnego z nich.