gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Czynniki chłodzące klimatyzacji

Ludzie starali się dbać o swoje otoczenie już w bardzo dawnych czasach. Szybko spostrzegli, że ono mocno wpływa na jakość ich życia oraz jakość ich pracy, dlatego zaczęli wymyślać różne rozwiązania, które mogliby wprowadzać do swoich budynków mieszkalnych czy innych obiektów. Tak powstała klimatyzacja warszawa, która już w dawnych czasach była wyposażona w czynniki chłodzące pozwalające jej zmniejszać temperaturę panującą w danym miejscu. A jak działały te czynniki kiedyś i jak działają one w czasach teraźniejszych?

Czynniki chłodzące dawniej i dziś

Pierwszy czynnik chłodzący zastosowano już w XIX wieku, a był on wykorzystywany aż do roku 1920. Wtedy czynnikiem tym był dwutlenek węgla, z którego jednak szybko zrezygnowano, zastępując go czynnikami pochodzącymi z grup fluoryzowanych węglowodorów. Dlaczego to one pojawiły się w systemach klimatyzacyjnych? Ponieważ można je było wykorzystywać nawet przy bardzo niskim ciśnieniu, które występuje w całym układzie chłodzącym. Wraz z rozwojem technologii zamieniono je później na czynnik R12, ponieważ zauważono, że to on ma lepsze właściwości termodynamiczne, a ulatnia się z układu chłodzącego o wiele wolniej. Niestety, naukowcy szybko stwierdzili też, że może być on bardzo szkodliwy dla warstwy ozonowej, dlatego został on całkowicie wycofany z użytku i firmy montujące klimatyzację nie mogły go już stosować. Sięgały zatem po tetrafluoroetan, który też miał dobre właściwości termodynamiczne, ale posiadał także jedną wadę – wysoki indeks GWP.

Teraz więc nowoczesna klimatyzacja warszawa nigdy go nie zawiera, ponieważ wprowadza się do niej lepiej działające czynniki chłodzące, które nie szkodzą środowisku naturalnemu i samym ludziom. Są one oczywiście droższe, dlatego firmy zwlekały z ich zastosowaniem, a zatem aktywnie zaczęto je wykorzystywać dopiero od 2014 roku. Od tej pory każda klimatyzacja posiada czynniki chłodzące o niskim indeksie GWP. Wybierając ją dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na jej budowę oraz jej właściwości, by zdecydować się na dobry system.