gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Dentysta, którego dzieci się nie boją

Tak jak w medynie klasycznej mamy lekarza o specjalizacji ogólnej, do którego chodzą dorośli i lekarza pediatrę, do którego zaprowadza się dzieci, tak samo w stomatologi mamy dentystę dla dorosłych i dentystę dla dzieci. Choroby uzębienia dorosłych różnią się nieco od chorób dziecięcych. Sama budowa mleczaków jest inna niż budowa zębów stałych. Z zębami mlecznymi wiążą się również takie stany jak erupcja, czyli ich nagłe wyżynanie, które niekiedy również musi przebiegać pod kontrolą lekarza, jak i ich eksfoliacja, czyli wypadanie. Z tego powodu wskazane jest, aby to właśnie dentysta dla dzieci opiekował się uzębieniem naszych maluszków. Z reguły jednak rodzice nie zawracają sobie zbytnia tą sprawą głowy i zaprowadzają dzieci do zwykłego stomatologa. Nie zawsze jest to dobry wybór, ponieważ bywa i tak, że normalny stomatolog rzadko kiedy ma odpowiednie podejście do dzieci i konieczną cierpliwość. Kończy się to zazwyczaj krzykiem, płaczem i brakiem współpracy ze strony dziecka, a każda czynność dentystyczna okupiona zostaje długoletnią traumą. Dlatego też rodzice powinni zacząć przykładać nieco większą uwagę do tego zagadnienia. Tym bardziej że coraz więcej dzieci ma znaczne problemy z uzębieniem. Taki dentysta dla dzieci nie tylko w przyjazny sposób wprowadzi dziecko w świat dbania o zęby, ale także może nauczyć profilaktycznej higieny i pokazać dziecku, że dentysta wcale nie jest taki straszny.

Pierwsza wizyta najważniejsza

Tak naprawdę to pierwsza wizyta naszego dziecka u dentysty będzie niejako wyznacznikiem późniejszego stosunku naszego malucha do dentysty jako takiego. Jeżeli dobrze zaplanujemy taką wizytę i uprzedzimy wcześniej dentystę, ze jest to niejako początek drogi stomatologicznej naszej pociech, wtedy będziemy mieć szansę na delikatne wprowadzenia naszego dziecka w świat stomatologii.

Taki dentysta dla dzieci w odpowiedni sposób przedstawi dziecku wszystkie sprawy związane z odpowiednią higieną jamy ustnej, a także z tym, jak wygląda sprzęt dentystyczny, do czego służy i oczywiście uświadomi dziecku, że tak naprawdę to nie ma czego się bać. Dzięki takiemu podejściu wykształcimy w dziecku dobre skojarzenia z gabinetem dentystycznym i w przyszłości nie będzie go unikać za wszelką cenę.