gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Dla kogo przeznaczony jest peeling chemiczny?

Wiosna to czas, gdy wiele osób, szczególnie kobiet, decyduje się na zabiegi kosmetyczne, wykonywane w specjalistycznych profesjonalnych gabinetach. Jednym z takich zabiegów jest peeling chemiczny. Na czym polega ten zabieg? Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „peel”, które oznacza złuszczać się. Praktycznie peeling jest niczym innym, jak próbą usuniecie defektów poprzez usunięcie martwego naskórka. Zasadnicza również pomiędzy peelingiem wykonanym w domu, a tym w zakładzie kosmetycznym jest taka, że ten medyczny ma możliwość regulacji głębokości złuszczania.

Rodzaje peelingów chemicznych

Peeling chemiczny, wykonany w zakładzie kosmetycznym, dzieli się nie tylko ze względu na jakość i rodzaj wykorzystanego kwasu, ale także ze względu na głębokość złuszczania naskórka. Z tego względu można zabieg ten podzielić na następujące rodzaje:
Peeling powierzchowny, który obejmuje tylko powierzchnię naskórka
Peeling średnio – głęboki, który oprócz naskórka obejmuje również górną warstwę skóry
Peeling głęboki, to taki, który porusza głębsze partie skóry.
O wyborze rodzaju peelingu i jego głębokości zawsze decyduje dermatolog, lub osoba wykonująca zabieg, która posiada szeroką wiedzę z zakresu kosmetologii. Pamiętać należy o tym, że im głębsza ingerencja, tym większe ryzyko powstania blizn.

Zabieg jakim jest peeling można podzielić także ze względu na rodzaj. Ich zróżnicowanie spowodowane jest zastosowaną techniką
Peeling mechaniczny, który oznacza ścieranie naskórka przy wykorzystaniu tzw. mikroambrazji lub tarcz korundowych
Peeling fizyczny, gdzie zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera, a także np. ciekłego azotu
Peeling chemiczny, zwany inaczej chemoabrazją, który wykorzystuje do usuwania martwego naskórka różnego rodzaju, odpowiednio dobranych kwasów.
Ten ostatni rodzaj peelingu, jest w ostatnim czasie bardzo popularny, gdyż jest skuteczny i co ważne, prawidłowo zastosowany, jest całkowicie bezpieczny. Efekt są trwałe i szybko widoczne, co niewątpliwie jest jego znaczącym atutem.