gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Energia słoneczna

Technologie wykorzystywania energii słonecznej bazują na wykorzystaniu energii cieplnej do celów na przykład grzewczych, a także wykorzystują promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej za pomocą takiego elementu jak ogniwo fotowoltaiczne. W dzisiejszych czasach energia słoneczna jest jednym z najszybciej rozwijających się przemysłów na całym świecie i jedną z najszybciej rozwijającą się technologią energetyczną. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ energia słoneczna jest w pełni odnawialna i nie wyczerpuje się. Jeśli chodzi o rozmaite statystyki to roczna gęstość promieniowania słonecznego w naszym kraju jest dość spora. Około siedemdziesiąt pięć procent całkowitej rocznej sumy nasłonecznienia przypada na sześć miesięcy sezonu wiosenno-letniego, od początku kwietnia do końca września, przy czym czas operacji słonecznej w lecie wydłuża się latem natomiast zimą, co jest naturalne, skraca, ze względu na nasilenie nasłonecznienia.

Nasłonecznienie w Polsce.

Planując różnego rodzaju inwestycje w technologie energii słoneczne takie jak na przykład ogniwo fotowoltaiczne należy przede wszystkim pamiętać, że nasłonecznienie podlega wahaniom w zależności od pory dnia oraz roku, a w naszej strefie klimatycznej pogoda jest niezwykle kapryśna, co wpływa na zmienną ilość dni słonecznych w roku. Zazwyczaj kolektory słoneczne umieszczane są na dachach domów, stosunkowo rzadko na elewacjach budynków mieszkalnych. Spotyka się także konstrukcje wolnostojące, na przykład na działkach. Tego typu rozwiązania mają sens wtedy, kiedy posiadamy dość rozległy teren, a w pobliżu nie ma żadnych drzew czy zabudowań takich jak na przykład różne budynki gospodarcze. Najlepiej jest zorientować powierzchnię kolektora w kierunku południowym. Wedle rozmaitych badań badań optymalna wartość kąta nachylenia kolektora powinna wynosić około pięćdziesiąt stopni.

Elementy takie jak ogniwo fotowoltaiczne produkują prąd stały, aby zamienić go w prąd zmienny potrzebny będzie także takie urządzenie jak falownik.