gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Ładowanie akumulatorów trakcyjnych

Aby zapewnić ciągłą pracę floty elektrycznych wózków widłowych w Twoim przedsiębiorstwie funkcjonujących w systemie zmianowym, koniecznością jest zapewnienie odpowiedniego procesu takiego jak regeneracja akumulatorów trakcyjnych. Specjalistyczne firmy projektują i instalują specjalne stacje ładowania baterii czyli akumulatorownie. Budowa ładowni jest wykonywana wedle ścisłe określonych przepisach.

Miejsce do ładowania baterii.

W zależności od dostępnej powierzchni magazynowej można zbudować miejsca do takich czynności jak regeneracja akumulatorów trakcyjnych różnego rodzaju czyli zamknięte i otwarte. Zamknięte to wydzielone osobne pomieszczenie do ładowania baterii. Plusem tego typu miejsc jest łatwość utrzymania porządku i ułatwiona wentylacja pomieszczenia, co przekłada się na lepszą kontrolę ładowania i dłuższą żywotność baterii. Do drugiego rodzaju akumulatorowni mają dostęp tylko upoważnione i odpowiednio przeszkolone w tym zakresie osoby czyli specjalni pracownicy. Z kolei pomieszczenia otwarte są rozwiązaniem stosowanym, jeżeli właściciel firmy nie dysponuje wolnym pomieszczeniem, które mógłby na taką instalację przeznaczyć. Osobne miejsce na ładowanie baterii, mus być odpowiednio zabezpieczone i może być również całkowicie bezpieczne dla użytkowników i samych baterii. Tego typu miejsca mogą zostać przykryte specjalnymi okapami wentylacyjnymi. Jest to bardzo ważne Aby eksploatacja akumulatorowni była w pełni bezpieczna, bez względu na to, czy jest to ładownia otwarta, czy zamknięta, powinny w niej panować określone warunki związane z odpowiednim poziomem wilgotności, temperaturą czy wentylacją. Przede wszystkim pomieszczenie przeznaczone do ładowania baterii trakcyjnych powinno być wyposażone w doskonały system wentylacyjny.

Taka sprawa jak regeneracja akumulatorów trakcyjnych jest bardzo ważna w przemyśle. Co do zasady odnośnie do temperatury, musi być ona optymalna w akumulatorowni, temperaturę otoczenia w miejscu ładowania akumulatorów ściśle określają wytyczne sformułowane przez ich producentów. Tych wytycznych trzeba się bezwzględnie trzymać.