Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

Marki dla graczy

Marki dla graczy

Corsair to jedna z wiodących marek zajmujących się produkcją pamięci RAM. Ponadto, w ofercie Corsair naleźć można również pamięci Flash. Są one sprzedawane w dwojaki sposób, albo w postaci układów elektronicznych dla More »

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Drewniane elementy wystroju wnętrz czy dekoracji zewnętrznej zyskują coraz większe grono zwolenników. Przez wiele lat tego typu aranżacje były raczej rzadko spotkane, ponieważ na jakiś czas drewno poszło praktycznie całkowicie w odstawkę. More »

 

Niektóre dokumenty trzeba przechowywać

Każdy przedsiębiorca i właściciel firmy zatrudniający pracowników ma prawny obowiązek przechowywania dokumentów związanych z zatrudnieniem i ustaniem zatrudnienia swoich pracowników. O ile obowiązek przechowywania dokumentacji pracowniczej wynika po prostu z kodeksu pracy to już obowiązku przechowywania innych dokumentów związanych z procesem pracy powinniśmy szukać odmiennych przepisach. Nie zawsze jest to łatwe do odnalezienia. Po okresie przydatności możesz skorzystać z takiej usługi jak niszczenie dokumentów. Jeśli chcesz zniszczyć dokumenty w ten sposób na pewno zrobisz to dokładnie.

Niektóre dokumenty trzeba przechowywać.

Niektóre dokumenty firmowe należy przechowywać przez jakiś okres czasu, potem można skorzystać z takiej usługi jak niszczenie dokumentów. Najważniejsze jest aby nie zniszczyć i nie wyrzucić ważnych firmowych akt. Żaden pracodawca nie może pozwolić sobie na błędy, gdyż nieprzestrzeganie przepisów co do archiwizacji dokumentacji pracowniczej jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika zagrożonym karą grzywny nawet do aż trzydziestu tysięcy złotych. Dodatkowo pracodawca powinien liczyć się z odpowiedzialnością odszkodowawczą jeśli pracownik wytoczy przeciwko niemu proces w sądzie na drodze cywilnej na przykład w przypadku zniszczenia, utraty dokumentów w okresie wymaganego okresu przechowywania. Dlatego należy pilnować wszelkiej dokumentacji.

Skorzystaj z usługi niszczenie dokumentów tylko i wyłącznie wtedy gdy jesteś na sto procent pewien, że można już zniszczyć dokument bez konsekwencji prawnych. Porządek w dokumentach w każdej firmie jest bardzo ważny. Okazuje się, że nie zawsze jednoznacznie znajdziemy odpowiedź w przepisach jak długo dane dokumenty powinny być przechowywane. Na początek dokonajmy podziału dokumentacji na różne grupy takie jak dokumentacja pracownicza, dokumenty ZUS, dokumentacja związana z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, dokumenty podatkowe. Przeanalizuj które dokumenty ile powinny być przechowywane. Nie wyrzuć niczego ważnego.