gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Nitonakrętki – charakterystyka i oferta sprzedaży

Nitonakrętki są jednoczęściowymi elementami łączącymi. Nadają się do gwintowego połączenia elementów wykonanych z cienkich materiałów, a także profili zamkniętych. Ich plusem jest to, że zakładane są z jednej strony oraz nie wymagają wcześniejszej obróbki materiału. Na trzonie nitonakrętki znajduje się pierścień, który gwarantuje dużą odporność na zrywanie. Dzięki temu, otrzymywane dzięki nitonakrętkom połączenia są wytrzymałe i długotrwałe. Nitonakrętki wykorzystuje się tak samo, jako łączący nit, jak i jako trwały gwint.

Nitonakrętki – instrukcja montażu

Montaż nitonakrętek jest dosyć łatwy, jednak, aby połączenie było maksymalnie trwałe, należy się dokładnie stosować do instrukcji ich aplikowania. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość gwintu. W niektórych sytuacjach, należy wcześniej sporządzić tzw. próby nitowania. Są one konieczne wówczas, gdy wielkość zacisku K ma przybliżoną wartość do zakresu zacisku. Jeżeli wybiera się nitonakrętki z łbem fazowanym, w otworach, przed ich aplikacją, należy dokonać fazowania na odpowiednią głębokość. Głębokość ta powinna być na tyle duża, żeby łeb nitonakrętki wystawał o 0,1mm. Wystawanie łba nitonakrętki niweluje opór tarcia podczas jej wkręcania. Fazowanie wykonuje się pod kątem 90 stopni.

Jeżeli są używane nitonakrętki z małą fazą, to wówczas nie zachodzi konieczność fazowania otworu. Otwór w blasze, przygotowany do wkręcenia nitonakrętki, powinien o 0,1mm przewyższać średnicę trzonu nitonakrętki. Przy zachowaniu takiej różnicy wielkości, powstające spęcznienie nitonakrętki w otworze, które powoduje utworzenie się połączeń, które przenoszą właściwy moment skręcający.

Nitonakrętki z moletowaniem Luc z sześciokątnym łbem są szczególnie polecane w sytuacjach, gdzie konieczne jest maksymalnie silne i wytrzymałe połączenie. Ogólnie rzecz ujmując, nitonakrętki z łbem sześciokątnym są najbardziej polecane. Sprawdzają się one w większości wykonywanych prac.