Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

Marki dla graczy

Marki dla graczy

Corsair to jedna z wiodących marek zajmujących się produkcją pamięci RAM. Ponadto, w ofercie Corsair naleźć można również pamięci Flash. Są one sprzedawane w dwojaki sposób, albo w postaci układów elektronicznych dla More »

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Drewniane elementy wystroju wnętrz czy dekoracji zewnętrznej zyskują coraz większe grono zwolenników. Przez wiele lat tego typu aranżacje były raczej rzadko spotkane, ponieważ na jakiś czas drewno poszło praktycznie całkowicie w odstawkę. More »

 

Nitonakrętki – charakterystyka i oferta sprzedaży

Nitonakrętki są jednoczęściowymi elementami łączącymi. Nadają się do gwintowego połączenia elementów wykonanych z cienkich materiałów, a także profili zamkniętych. Ich plusem jest to, że zakładane są z jednej strony oraz nie wymagają wcześniejszej obróbki materiału. Na trzonie nitonakrętki znajduje się pierścień, który gwarantuje dużą odporność na zrywanie. Dzięki temu, otrzymywane dzięki nitonakrętkom połączenia są wytrzymałe i długotrwałe. Nitonakrętki wykorzystuje się tak samo, jako łączący nit, jak i jako trwały gwint.

Nitonakrętki – instrukcja montażu

Montaż nitonakrętek jest dosyć łatwy, jednak, aby połączenie było maksymalnie trwałe, należy się dokładnie stosować do instrukcji ich aplikowania. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość gwintu. W niektórych sytuacjach, należy wcześniej sporządzić tzw. próby nitowania. Są one konieczne wówczas, gdy wielkość zacisku K ma przybliżoną wartość do zakresu zacisku. Jeżeli wybiera się nitonakrętki z łbem fazowanym, w otworach, przed ich aplikacją, należy dokonać fazowania na odpowiednią głębokość. Głębokość ta powinna być na tyle duża, żeby łeb nitonakrętki wystawał o 0,1mm. Wystawanie łba nitonakrętki niweluje opór tarcia podczas jej wkręcania. Fazowanie wykonuje się pod kątem 90 stopni.

Jeżeli są używane nitonakrętki z małą fazą, to wówczas nie zachodzi konieczność fazowania otworu. Otwór w blasze, przygotowany do wkręcenia nitonakrętki, powinien o 0,1mm przewyższać średnicę trzonu nitonakrętki. Przy zachowaniu takiej różnicy wielkości, powstające spęcznienie nitonakrętki w otworze, które powoduje utworzenie się połączeń, które przenoszą właściwy moment skręcający.

Nitonakrętki z moletowaniem Luc z sześciokątnym łbem są szczególnie polecane w sytuacjach, gdzie konieczne jest maksymalnie silne i wytrzymałe połączenie. Ogólnie rzecz ujmując, nitonakrętki z łbem sześciokątnym są najbardziej polecane. Sprawdzają się one w większości wykonywanych prac.