gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

PERKUSJA

Omawiając instrumenty perkusyjne, nie przejdzie się obojętnie obok perkusji, która jest główną nazwą tegoż zestawu. Posiada one zróżnicowane znaczenie w zależności od określonego rodzaju muzyki. Analizując szkolnictwo muzyczne, jak i muzykę poważną można rzec, iż instrumenty perkusyjne to grupa instrumentów, które muzyk wykorzystuje podczas gry na określonym instrumencie perkusyjnym. Polskie nazewnictwo perkusja jest bez wątpienia angielskim określeniem drums, natomiast osoba grająca jest potocznie nazywana perkusjonistą. Należy więc wskazać co tworzy perkusję, a zatem w jej skład wchodzą kolejno: bęben wielki, werbel, floor tom, tom – tom, hi-hat, ride oraz crash. Opisany zestaw w niektórych sytuacjach jest rozszerzany o dodatkowe bębny, czy talerze, jak i również inne instrumenty perkusyjne. Niektórzy perkusiści rozbudowali zestawy do nawet kilkudziesięciu bębnów, jak i również dużej ilości talerzy, poza tym dzwonków, gongów, jak i również dzwonów rurowych.

ROZBUDOWA ZESTAWU PERKUSYJNEGO

Rozbudowa zestawu perkusyjnego zawiera kilka etapów, do których zalicza się: zainstalowanie podwójnego pedału bądź dodanie założonej ilości bębnów basowych, które są obsługiwane zupełnie innym pedałem. Do rozbudowy tej należy również zaliczyć: powiększenie ilości tak zwanych tom – tomów, czy dodanie dodatkowych instrumentów z grupy perkusyjnych. To właśnie do nich można zaliczyć roto tomy, kongi czy anielskie dzwonki. Poza tym bardzo ważną rzeczą w omawianiu instrumentów perkusyjnych jest zapis, który jest zbudowany ze zwyczajnych nut.

Jednak faktem jest, iż położenie na pięciolinii w żaden sposób nie informuje o jej wysokości. To werbel znajduje się na trzecim polu. Podsumowując perkusja posiada zróżnicowane znaczenie w zależności od określonego rodzaju muzyki. Analizując szkolnictwo muzyczne, jak i muzykę poważną można rzec, iż instrumenty perkusyjne to grupa instrumentów, które muzyk wykorzystuje podczas gry na określonym instrumencie perkusyjnym. Specjaliści mówią, że kto raz ,,skorzysta” z perkusji nie będzie się chciał już z nią rozstać.