gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Pielgrzymka do Fatimy

Wielu ludzi poszukując samego siebie decyduje się na różne pielgrzymki do miejsc świętych. Jednym z takich miejsc jest Fatima. Fatima pielgrzymka jest bardzo znana w środowisku religijnym, ale również i wśród osób mniej wierzących. Fatima jest wsią położoną w Portugalii w związku z tym wiele biur podróży organizuje specjalne wycieczki w to miejsce zwane fatima pielgrzymka.

Każdy decydując się na taki wyjazd związany z wieloma przemyśleniami dokładnie zapoznaje się z dostępnymi ofertami. Najczęściej wybiera się taki, które pokazują jak najwięcej zabytków i zakątków, do których można dotrzeć po drodze, ale jednocześnie większość zwraca uwagę no to czy \już w samym sercu Fatimy będą mieli czas dla siebie, dla chwili ciszy i przemyśleń. fatima pielgrzymka trwa przeważnie około tygodnia. Podczas podróży z Polski po drodze zwiedza się różne zakątki w większości związane z objawieniami religijnymi. Biuro podróży organizujące fatima pielgrzymka szanując cel większości uczestników w samym sercu Fatimy po wspólnej modlitwie nie organizuje obowiązkowego grupowego zwiedzania okolicy tylko pozostawia czas wolny dla uczestników. Kto chce może skorzystać z obsługi przewodnika, a ten, kto chce spędzić trochę czasu sam na sam ze swoimi myślami może to zrobić bez problemu.

Przebywając w tak znanym miejscu jak Fatima ciężko jest przejść obojętnie Drogą Krzyżową czy nie zaglądając do kościoła parafialnego, gdzie pastuszkowie przyjęli chrzest święty. Jednocześnie będąc już na miejscu podczas fatima pielgrzymka bardzo dobrym miejscem do przemyśleń jest Valinhos, Loca do Cabeco – miejsce objawień Anioła Pokoju i Aljustrel.

Każdy uczestnik takiej pielgrzymki bardzo dobrze ją wspomina i mówi, że na pewno wróci jeszcze do Fatimy, chociażby ze względu na ten spokój, którym tam osiąga jak i poznanie czegoś nowego dającego kawałek odzwierciedlenia wiary.

Dzięki wydarzeniom religijnym Fatima stała się nie tylko celem pielgrzymek chcących poświęcić czas na modlitwę, ale stała się również bardzo dobrym celem podróży dla każdej innej osoby chcącej poznać kulturę innych religii.

Fatima pielgrzymka organizowana jest w różnych terminach, dogodnych dla każdego jednak najbardziej poszukiwanym terminem jest maj, dlatego jeżeli ktoś się wybiera właśnie na tą pielgrzymkę powinien wcześniej to zgłosić do biura, żeby czasem nie zabrakło miejsc. Ten rodzaj wycieczki przeznaczony jest dla każdego. Zarówno dla osób dorosłych jak i młodzieży oraz dzieci.