Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

Marki dla graczy

Marki dla graczy

Corsair to jedna z wiodących marek zajmujących się produkcją pamięci RAM. Ponadto, w ofercie Corsair naleźć można również pamięci Flash. Są one sprzedawane w dwojaki sposób, albo w postaci układów elektronicznych dla More »

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Drewniane elementy wystroju wnętrz czy dekoracji zewnętrznej zyskują coraz większe grono zwolenników. Przez wiele lat tego typu aranżacje były raczej rzadko spotkane, ponieważ na jakiś czas drewno poszło praktycznie całkowicie w odstawkę. More »

 

Posadzka epoksydowa w kuchni

W starszych kuchniach kładzione były wykładziny. W nowszych najczęściej znajdują się już płytki, natomiast posadzka epoksydowa jest nakładana w nowoczesnych, bogato wyposażonych kuchniach. Wykładziny wyglądały w kuchni bardzo dobrze, a dodatkowo były tanie, co dla wielu osób było bardzo ważne. Mogli je zakładać na podłogę sami domownicy, a dzięki temu zaoszczędzali dodatkowe pieniądze, które musieliby wydać na zapłacenie ekipie remontującej. W bardzo prosty sposób można było także utrzymywać je w czystości. Wystarczyło je poodkurzać i zmyć wodą z dodatkiem płynu do mycia podłóg. Ale po jakimś czasie kolor takich wykładzin zaczynał się ścierać i blaknąć, a częste przesuwanie po nich krzeseł powodowało, że zaczynały się przecierać i powstawały na nich stopniowo powiększające się dziury. Dlatego z pomocą zaczęły przychodzić płytki kuchenne oraz posadzka epoksydowa.

Można stwierdzić, że płytki i posadzka epoksydowa posiadają podobne właściwości, które w przypadku posadzki zostały zwielokrotnione, a dodatkowo wygląda ona po prostu jeszcze bardziej okazale i nowocześnie niż płytki. Płytki mogą być nakładane w czasie pierwszego urządzania kuchni lub po stwierdzeniu, że jej dotychczasowa podłoga uległa już jakiemuś zniszczeniu. Musi ona zostać jedynie wygładzona, żeby stała się idealnie równa i można już nanieść na nią klej razem z kolejnymi płytkami. Płytki stanowią zabezpieczenie przed zalaniem kuchni wodą pochodzącą np. ze zmywarki, co jest szczególnie ważne w bloku, ponieważ ochrania sąsiadów przez powstaniem u nich zacieków na suficie. Ale również w domu dobrze jest, jeżeli podłoga nie przesiąka wodą, ponieważ z powodu tego może z czasem powstawać na niej pleśń.

Dodatkowo płytki można w prosty sposób utrzymywać w czystości dzięki zwykłemu ich zmywaniu, a także czyszczeniu co jakiś czas przy użyciu środków do czyszczenia łazienki. Jeszcze lepiej w kuchni wygląda posadzka epoksydowa. Nadaje ona podłodze pewnego blasku i może utrzymywać swoje właściwości przez kilkanaście lat.