Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

Marki dla graczy

Marki dla graczy

Corsair to jedna z wiodących marek zajmujących się produkcją pamięci RAM. Ponadto, w ofercie Corsair naleźć można również pamięci Flash. Są one sprzedawane w dwojaki sposób, albo w postaci układów elektronicznych dla More »

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Co musisz wiedzieć o drewnie egzotycznym

Drewniane elementy wystroju wnętrz czy dekoracji zewnętrznej zyskują coraz większe grono zwolenników. Przez wiele lat tego typu aranżacje były raczej rzadko spotkane, ponieważ na jakiś czas drewno poszło praktycznie całkowicie w odstawkę. More »

 

Układamy według schematu

Zasadniczo wszystkie dokumenty oraz inne ważne pisma powinny znaleźć się w archiwum. Co jakiś czas dane papiery powinny być weryfikowane i dopiero wtedy przesyłane dalej. Trzeba przyznać, że taki system zdaje egzamin, ponieważ o wiele łatwiej możemy wyszukać potrzebne dokumenty, nie trzeba przeszukiwać tysięcy różnych stron, co ułatwia wiele rzeczy. Niestety porządkowanie akt to tylko jedna część całego procesu związanego z archiwizacją dokumentów. Oprócz odpowiedniej segregacji całość jest też klasyfikowana do odpowiedniej kategorii.

Odpowiedni podział właściwe rozwiązania
W ten sposób dokumenty znajdują się w odpowiednich teczkach, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć system. Ewidencja w tym wypadku sprawdza się do konkretnego ułożenia dokumentów. Firmy zajmujące się takimi sprawami bardzo często korzystają z własnych kryteriów. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, gdy to klient stawia przed daną firmą wymagania i wtedy trzeba w pełni dostosować się do ustalonych kryteriów. Porządkowanie akt to przede wszystkim systematyczny proces i trzeba go zawsze wykonać zgodnie z obowiązującą literą prawa. Zasady, jakie obowiązują tego typu firmy, opierają się na tak zwanej metodyce archiwalnej, która wymusza na pracownikach odpowiednią jakość pracy. Niekiedy w czasie rutynowych działań możemy trafić na wybrakowaną dokumentację.

Niektóre dokumenty trafią do kosza
Niestety w takich przypadkach szczątkowy opis czy rachunek jest zupełnie bezużyteczny, dlatego powinniśmy zniszczyć takie dokumenty razem z materiałami, które są bezpośrednio przeznaczone do utylizacji. Pamiętajmy, że porządkowanie akt to kilka różnych zadań, które ostatecznie łączą się w jeden duży proces i to właśnie on jest finalnym podsumowaniem efektów wykonanej przez nas pracy. Dobrze przygotowana ewidencja pozwoli na łatwe korzystanie z bazy danych. Jeśli klient ma takie życzenie może otrzymać stosowne opracowanie indeks, dzięki czemu jeszcze łatwiej odszuka archiwa. Wszystko to sprowadza się więc do konkretnego wyboru i to my sami decydujemy, jak ma wyglądać nasze archiwum.