gniazdko dla noworodka

gniazdko dla noworodka

Bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka Gniazdko można prać w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Próbowałam podkładać mu pod bok zrolowany ręcznik, poduszkę, a nawet wykorzystać specjalne gniazdko dla wcześniaków, ale utrzymywały More »

gniazdko dla niemowlaka

gniazdko dla niemowlaka

Jabłko obrać, pokroić na cząstki, usunąć gniazdo nasienne, każdą cząstkę pokroić na plasterki a plasterki rozłożyć na cebuli. Sprzedam kury nioski odchowane w wieku 14- do 22 tygodni Transport powyżej 150 sztuk More »

Wybór przychodni lekarskiej

Wybór przychodni lekarskiej

Z pewnością każdy wie, że na terenie całego kraju działa dużo przychodni lekarskich. Niektóre z nich oferują opiekę medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne są to niepubliczne placówki i opieką objęci More »

Drewno i jego rodzaje

Drewno i jego rodzaje

Na naszym rynku mamy bardzo wielu producentów którzy oferują wam różnego rodzaju drewno. I jak się okazuje takiego drewna jest naprawdę bardzo dużo, dlatego często sami do końca nie wiemy w co More »

Okulary vermari – najlepszy wybór

Okulary vermari – najlepszy wybór

Szukasz dobrych okularów sportowych, ale nie możesz nigdzie znaleźć takich, które naprawdę by Ci odpowiadały? Chcesz, aby były wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim, aby spełniały swoje zadanie, zatem naprawdę i skutecznie More »

 

Wynalazek Faradaja

Gdyby nie Faraday to nie wiemy jak by to wszystko dzisiaj wyglądało. Opracowane przez niego klatki faradaya są wykorzystywane na dobre do dzisiaj. Ludzie nie wiedzą nawet, że lecąc samolotem mają klatkę, która gwarantuje im bezpieczeństwo. Jeśli leci samolot to ryzyko trafienia na burze jest bardzo duże. Gdyby nie klatki faradaya trafienie okazałoby się dla samolotu wielkim problemem. Ludzie wewnątrz mogliby zostać porażeni, dlatego nie byłoby takie latanie bezpieczne. Na szczęście dla nas to wszystko jest i dlatego nawet, jeśli uderzy piorun w samolot to my najwyżej będziemy się bać, ale zagrożenia, jakiego takiego nie będzie. To dobrze, że wiemy, że budowa samolotu to właśnie klatka faradaya, ale czy wiemy gdzie jeszcze ma to zastosowanie?

Inne zastosowania?

Na pewno mając samochód wiemy, że w czasie burzy nic nam w nim nie zagraża? Jest to idealnym przykład klatki, ale nie tak do końca.

Zrobione klatki faradaya nie mają okien, a my w samochodzie je mamy. Mimo tego nie przeszkadza to w stu procentowej ochronie przed wyładowaniami atmosferycznymi. Oczywiście uderzenia pioruna w samochodów zdarzają się bardzo rzadko, dlatego nie ma się, co dziwić, że wiele osób w ogóle nie zwraca na to uwagi. Mamy też spór, jeśli chodzi o to czy klatką faradaya można nazwać mikrofalówkę. Opinie na ten temat są bardzo podzielone i tylko specjaliści wiedzą jak naprawdę to wygląda. Dla nas to mało istotne, bo przecież my tylko korzystamy z tych urządzeń i nic więcej nas nie obchodzi. Na pewno gdyby nie takie klatki to nasze życie byłoby o wiele bardziej zagrożone. Jeśli widzimy, że pogoda się pogarsza to nie biegniemy do lasu pod drzewo, bo nie będzie nam na głowę lecieć tylko raczej staramy się uciekać do samochodu, a wtedy na pewno nic złego nam się nie stanie. Takie rozwiązanie jest najlepsze, ale też najprostsze. Niepozorna klatka daje niesamowite efekty. Człowiek dzisiaj ma wokoło siebie wiele pól magnetycznych, które skutecznie ściągają pioruny i jesteśmy przez to można narażenia na porażenie i śmierć.